Namai   Forumas   Registruotis   Prisijungimas
.:Meniu:.
Partneriai

Lankomumas

Prisijunkite

Pasaulyje jau parduota 4 milijonai visiškai hibridinių „Toyota“ ir „Lexus“ automobilių
„Toyota Motor Corporation“ (TMC) šiandien paskelbė, kad balandžio 30 dieną kompanijos visame pasaulyje parduotų visiškai hibridinių automobilių skaičius perkopė 4 milijonų ribą. Europoje iš viso parduota 423 000 visiškai hibridinių automobilių.

Vienu iš savo veiklos prioritetų laikydama aplinkosaugos problemas ir kartu laikydamasi nuomonės, kad teigiamą poveikį aplinkai ekologiški automobiliai darys tik tuomet, jei bus pradėti naudoti daugelio, TMC dėjo daug pastangų, kad hibridiniai automobiliai taptų prieinami didžiajai rinkos daliai.

Japonijoje 1997 m. rugpjūčio mėn. „Toyota“ išleido „Coaster Hybrid EV“, o tų pačių metų gruodžio mėn. pasirodė „Toyota Prius“ – pirmasis pasaulyje serijinės gamybos hibridinis keleivinis automobilis. 2000 m. „Prius“ buvo pradėtas pardavinėti Šiaurės Amerikoje, Europoje ir kitur. 2003 m. pasirodė antrosios kartos „Toyota Prius“, ir tuo pat metu TMC pradėjo diegti visiškai hibridinės sistemos technologijas į tokias transporto priemones kaip minivenai, visureigiai, sedanai su galiniais varančiaisiais ratais ir kompaktiški hečbekai. Įvairių šalių vartotojai ypač palankiai sutiko trečiosios kartos „Prius“ modelį, kuris pasirodė 2009 m. gegužės mėn. Šis automobilis daug prisidėjo prie to, kad TMC visame pasaulyje parduotų hibridinių automobilių skaičius 2011 m. vasario mėn. pabaigoje viršijo 3 milijonus.

Europoje „Toyota“ prekiauja šiais visiškai hibridinės technologijos automobiliais: „Toyota Prius“, „Toyota Auris Hybrid“ ir greitai pasirodysiančiu „Toyota Yaris Hybrid“. Du paskutinieji automobiliai gaminami Europos gamyklose. Vėliau šiais metais „Toyota“ pristatys „Toyota Prius+“ ir „Prius Plug-in Hybrid“ modelius. TMC yra pasiryžusi ir toliau plėsti hibridinių automobilių gamą, taip pat didinti šalių ir regionų, kuriuose šie automobiliai pardavinėjami, skaičių.

Šiuo metu TMC prekiauja 18 visiškai hibridinių keleivinių automobilių apytikriai 80-yje šalių ir regionų visame pasaulyje. Šiais metais hibridiniai automobiliai sudarė 15 proc. bendros TMC automobilių pardavimų apimties, o Europoje šio tipo automobiliai sudarė 10 proc. „Toyota“ ir „Lexus“ pardavimų.

TMC yra apskaičiavusi, kad nuo 1997 m. iki 2012 m. balandžio 30 d. naudojant bendrovės visiškai hibridinius automobilius į aplinką nebuvo išmesta apie 26 milijonai tonų1 klimato kaitos priežastimi laikomų CO2 dujų, kurias būtų išskyrę panašaus dydžio ir galingumo automobiliai su benzininiais varikliais. Sutaupyta apie 9 milijardai litrų degalų – panašiai tiek benzino ir dyzelino kartu sudėjus 2010 m. suvartota Belgijoje2.

Iškėlusi hibridines technologijas (jas sudaro daugelis technologijų, būtinų įvairiems aplinką tausojantiems automobiliams sukurti) į pirmąsias vietas, TMC planuoja tęsti darbą: gerinti automobilių veikimą, mažinti gamybos išlaidas ir plėtoti savo gaminių, įskaitant nehibridinius aplinką tausojančius automobilius, seriją, kad kompanijos sukurtos transporto priemonės ir toliau būtų populiarios tarp vartotojų.

„Toyota Motor Europe“ 2012 m. planuoja padidinti visiškai hibridinių „Toyota“ ir „Lexus“ automobilių bendro pardavimo dalį iki 14 proc.

1Registruotų automobilių skaičius × nuvažiuotas atstumas × išlaidos degalams (konkretus sutaupytų degalų kiekis kiekvienoje šalyje) × CO2 konversijos veiksnys
2Belgijoje 2010 m. buvo suvartota 9,4 milijardo litrų benzino ir dyzelino (šaltinis: „Eurostat“)
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Degalų kainos